Monitoring domu jednorodzinnego - konfigurator | Alkam Security

Monitoring domu

Zabezpieczymy Twój dom i pomożemy, żebyś czuł się w nim nie tylko bezpiecznie ale i komfortowo. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają nie tylko rejestrację obrazu, ale również podgląd domu, posesji z wykorzystaniem komputera, smartfona poprzez Internet. Oprócz typowych systemów telewizji przemysłowej lub alarmowych, oferujemy rozwiązania inteligentnego budynku (np. automatyczne zraszanie, sterowanie roletami, dostosowanie pracy ogrzewania do warunków zewnętrznych).

Zlecenia realizujemy na terenie całego kraju, poprzez wyspecjalizowane firmy instalatorskie.

W celu uzyskania wstępnej oferty, wypełnij konfigurator

Nasz specjalista dobierze wariantowo rozwiązanie dedykowane dla konkretnego obiektu

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Ludzie coraz częściej decydują się na instalację alarmową lub monitoring domu zapewnieniając tym samym sobie oraz swoim bliskim poczucia bezpieczeństwa. Wyjeżdżając na wakacje nie zawsze można liczyć na sąsiadów zwłaszcza gdy dom stoi w znacznej odległości od innych.

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie przed włamaniem lub innymi zdarzeniami stanowiącymi zagrożenie dla domu. Niezwykle skutecznym sposobem odstraszającym potencjalnych włamywaczy jest monitoring wizyjny domu oraz terenu. Monitoring może zapobiec aktom wandalizmu, oraz stać się przydatnym materiałem dowodowym dla np.: Policji. W celu zabezpieczenia domu przed np. zalaniem czy pożarem zaleca się montaż systemu alarmowego.

Monitoring domu najlepiej zrealizować w oparciu o kamery IP o wysokich rozdzielczościach megapikselowych lub kamery analogowe z popularnego systemu TURBO HD. Wysoka szczegółowość obrazu może być uzyskana przy zastosowaniu rozdzielczości co najmniej FULL HD (1920×1080). Umożliwi ona skuteczne rozpoznanie osób i poprawne odwzorowanie kształtów przedmiotów. Ponadto jest niezbędna przy cyfrowym powiększaniu obrazów.

elatyczne-ceny

Ogromną zaletą systemów IP jest to, że korzystają ze standardowej sieci LAN. Dzięki czemu nie ma konieczności doprowadzania przewodu z każdej kamery oddzielnie do rejestratora. Wykorzystują powszechnie używane urządzenia sieciowe typu switch, router oraz umożliwiają poprowadzenie zasilania w jednym kablu wraz z danymi dzięki technologii PoE. Zabiegi te skracają czas i skomplikowanie instalacji w domu oraz umożliwiają łatwą rozbudowę lub zmienię konfiguracji systemu. Systemy analogowe korzystają z tradycyjnych kabli koncentrycznych lub kabli UTP wyposażonych specjalne urządzenia transmisyjne tzw. transformatory transmisji wideo.

Do monitorowania większych powierzchni wykorzystywane są kamery o szerokim kącie widzenia umożliwiające obserwację rozległego obszaru. Jednak najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest używanie kamer z regulowanym obiektywem o zmiennej ogniskowej. Umożliwi to dostosowanie kąta widzenia kamery do obserwowanego obszaru. nNa zewnątrz stosuje się kamery wyposażone w promienniki podczerwieni umożliwiają prowadzenie obserwacji również w nocy.

Kamery powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Instalowanie kamer w trudno dostępnych miejscach nie zabezpieczy dostatecznie urządzenia przed uszkodzeniem. Konieczne jest stosowanie odpowiednio wytrzymałych kamer solidnie przykręconych do podłoża. Każda próba uszkodzenia, urwania lub zamalowania kamery powinna być dodatkowo sygnalizowana. Obecnie oferowane urządzenia mają możliwość wykrycia zmian sceny, zasłonięcia kamery, zaniku sygnału wideo. Po wystąpieniu takiego zdarzenia mogą szybko zaalarmować odpowiednie służby. Urządzenia HQVISION oferują szereg zabezpieczeń przed sabotażem.

Dzięki wysokiej jakości nagrywania i kompresji rejestratory użyte w systemie monitoringu wizyjnego są w stanie przez długi czas archiwizować nagrania. Dzięki podłączeniu rejestratora do sieci internetowej możliwy jest zdalny podgląd w wielu miejscach, począwszy od każdego komputera a kończąc na telefonie komórkowym wyposażonym w odpowiednie darmowe aplikacje. Będąc w pracy czy też wyjeżdżając na wakacje użytkownik może mieć aktualny podgląd tego, co dzieje się w danej chwili w domu.

Ważne jest dokładne przemyślenie, w którym miejscu powinny znajdować się kamery. Zakres monitoringu na zewnątrz budynku, powinien obejmować wszystkie wejścia w tym okna. Jakość kamer powinna być dopasowana w taki sposób, aby umożliwić rozpoznanie ewentualnego intruza.

Monitoring wewnętrzny budynku powinien obejmować główne pomieszczenia w domu. Należy rozważyć montaż kamer w miejscach gdzie znajdują się wejścia do budynku a także wszędzie tam, gdzie przechowywane są cenne rzeczy. Najczęściej kamery montowane są w garażu, salonie oraz w pokoju z małym dzieckiem (szczególnie jeżeli zatrudniona jest opiekunka).

Jeżeli użytkownik nie chce stosować monitoringu wizyjnego wewnątrz domu idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemu alarmowego. Jest to zestaw urządzeń wykorzystywany do zabezpieczenia posiadłości przed włamaniem oraz pożarem. Głównym urządzeniem który scala cały system jest centrala alarmowa. Oprócz płyty centrali ważna jest również klawiatura – manipulator umożliwiający obsługę i programowanie centrali alarmowej według własnych potrzeb. We wnętrzu budynku umieszcza się czujniki ruchu, bariery mikrofalowe, wibracyjne i mikrofonowe sygnalizatory stłuczenia szyby, sygnalizatory kontaktronowe otwarcia drzwi i okien, czujniki wycieku gazu i czujniki stężenia tlenku węgla (CO) oraz wiele innych zabezpieczeń. Ważnym elementem są sygnalizatory akustyczne, których zadaniem jest odstraszanie intruzów, a ponadto zwracanie uwagi przechodniów czy sąsiadów na to, że w chronionym obiekcie dzieje się coś niepokojącego. Jako ochronę przed pożarem w domu można zainstalować czujki pożarowe.