Kamera obrotowa wifi zewnętrzna | Alkam Security

KAMERA OBROTOWA Z FUNKCJĄ AUTO-TRACKING

  |   Artykuły CCTV   |   No comment

Jedną z najnowszych technologii zastosowanych w kamerach obrotowych jest funkcja „Auto-Tracking” – określana rewolucyjną technologią śledzenia ruchu ma znacząco zmienić rolę personelu ochrony oraz systemów CCTV. Kamera CCTV może samoczynnie nie tylko wykryć ruch, ale również inteligentnie go śledzić. Dotychczas wykrywanie ruchu było realizowane w multiplekserach lub rejestratorach przez dodanie odpowiedniej funkcji. Był to jednak sposób nakładający pewne ograniczenia, ponieważ oferował wykrywanie tylko formy aktywności: rejestrator włączał się po wykryciu ruchu i rozpoczynał zapis trwający pewien czas, niezależnie od tego, czy obiekt pozostawał w polu widzenia kamery, czy też nie. Możliwe było korzystanie z kilku konfiguracji systemów kamer, z których żadna nie była idealna:

 

  • W obserwowanym pomieszczeniu rozmieszczano kilka kamer stałych i obiekt, niezależnie od swojego położenia, był zawsze widoczny przez jedną z nich. Takie rozwiązanie jest jednak bardzo kosztowne (potrzebnych jest kilka kamer i rejestratorów) oraz wymaga wzmożonej czujności personelu ochrony do ciągłego obserwowania wszystkich monitorów w celu wykrycia intruza.
  • W strategicznych miejscach pomieszczenia zamontowano kamery z głowicą uchylno-obrotową, umożliwiające uchwycenie obiektu. To rozwiązanie jest często mniej kosztowne, ponieważ wymaga użycia mniejszej liczby kamer, ale również nakłada na strażnika obowiązek ciągłej kontroli obrazu. Dodatkowo, taka konfiguracja opiera się na założeniu, że kamery będą skierowane we właściwe miejsce we właściwym czasie, aby wykryć intruza. Dodatkowo dochodzi tu czynnik ludzki (operator sterujący kamerą za pomocą joysticka), który zawsze generuje możliwość wystąpienia błędu.

 

W technologii AutoTrack kamery uchylno-obrotowe z moto-zoomem mogą być zaprogramowane do obserwacji pomieszczenia po sekwencji ustalonych tras, której działanie polega na automatycznym pozycjonowaniu kamery pomiędzy wcześniej ustalonymi położeniami (presety). Tak kamera działa do czasu wykrycia ruchu – wówczas kamera przerywa sekwencję trasy i wykonuje zbliżenie obiektu, a następnie śledzi jego ruch, uruchamiając jednoczesny zapis obrazu tego ruchu. Wszystkie te działania odbywają się bez udziału operatora, który w tym czasie może uruchomić alarm lub podjąć inne działania (np. wezwać policję, powiadomić odpowiednie służby itp.). W tej technologii kamera sama prowadzi aktywny monitoring.

 

Jeżeli nie wiesz, czy potrzebujesz kamerę z funkcją AutoTracking – skontaktuj się z naszymi konsultantami.

 

No Comments

Post A Comment