INTEGRACJA SSWiN Z SYSTEMEM CCTV

  |   Artykuły SSWiN   |   No comment

System alarmowy połączony z systemem telewizji dozorowej znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa obiektu i umożliwia szybką weryfikację zdarzeń. Najnowocześniejsze systemy alarmowe mają obecnie możliwości współpracy z kamerami i rejestratorami wideo. Obiekt zabezpieczony zintegrowanym systemem ochrony jest o wiele bardziej skuteczny i funkcjonalny.

Rejestratory wyposażone w funkcję detekcji ruchu są obecnie rzadko wykorzystywane jako jedyne zabezpieczenie obiektu ponieważ generują dużą ilość fałszywych alarmów co uniemożliwia wykorzystywanie ich przez stacje monitoringu i agencje ochrony. Jedynie systemy alarmowe wyposażone w dobrej jakości czujki ruchu mogą komunikować się ze stacjami monitoringu w chwili wystąpienia alarmu.

Czujki systemów alarmowych mogą być podłączone do rejestratora wyposażonego w wejścia i wyjścia alarmowe. Dzięki temu możliwe jest np.: sterowanie nagrywaniem, wysyłaniem nagrań czy sterowanie kamerami obrotowymi w chwili wykrycia ruchu przez czujkę. Zwiększa to znacznie skuteczność i generuje mniej fałszywych alarmów. Kamera obrotowa może ustawiać się w odpowiednim położeniu (presecie) w przypadku naruszenia danego wejścia alarmowego w rejestratorze.

W ofercie producentów można znaleźć systemy alarmowe posiadające funkcje wideo-weryfikacji np.: system kanadyjskiego producenta Paradox Insight. Użytkownik może w każdej chwili uzyskać podgląd (w rozdzielczości HD 720p) i podsłuch z kamer w jakie wyposażone są czujki ruchu. Możliwe jest natychmiastowe powiadamianie e-mail i/lub SMS w przypadku wystąpienia alarmu. Kamera może również przesłać fragment nagrania z chwili wystąpienia alarmu oraz kilku sekund przed i po alarmie. Użytkownik może zalogować się do systemu podejrzeć i nagrać określony fragment na wbudowanej pamięci SD, nagrania wykonywane są również w przypadku wystąpienia alarmu.

Integracja systemu alarmowego i systemu telewizji dozorowej będzie się rozwijać i w niedalekiej przyszłości powstaną systemy w pełni zintegrowane z zaawansowanymi funkcjami detekcji ruchu oraz wideodetekcji.

No Comments

Post A Comment