CO TO JEST SSWN?

  |   Artykuły SSWiN   |   No comment

Ostatnie lata przyniosły wzrost przestępczości i to szczególnie przeciwko mieniu. Nie będziemy tutaj zagłębiać się w przyczyny tego zjawiska, natomiast postaramy się ograniczyć skutki. Rozwój techniki złodziejskiej spowodował, że praktycznie nikt nie czuje się całkiem bezpieczny. Nie pomagają ogrodzenia i nawet ochrona fizyczna. Włamania zdarzają się tak samo do pojedynczych domów samotnie stojących pod lasem, jak i do położonych w centrum ogrodzonego i chronionego osiedla, gdzie teoretycznie żadne włamanie nie jest możliwe. Jakże często osiedle ma status bardzo niskiego ryzyka włamania, aż do … serii włamań do obiektów położonych na tym właśnie osiedlu.

Aby spokojnie móc spać we własnym domu, a w wolne dni wyjechać nad morze czy w góry – koniecznie trzeba zamienić go w swego rodzaju twierdzę nie do zdobycia. Trzeba zbudować całą gamę zabezpieczeń, głównie mechanicznych; solidne zamki, specjalne szyby, okna, drzwi, kraty, żaluzje lub rolety antywłamaniowe, bramy, ogrodzenia, wzmocnienia konstrukcji itp. Trzeba też zainstalować ochronne systemy: alarmowy i dozorowy. Ten drugi – to oczywiście telewizja obserwacyjna, zwana często monitoringiem wizyjnym. A system alarmowy to urządzenia, które nie chronią bezpośrednio przed włamaniem, ale jego nazwa: System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWN), naprawdę dobrze odzwierciedla cel jego stosowania.

Mimo najlepszych zabezpieczeń mechanicznych zdarza się, że złodziej wchodzi do domu forsując te zabezpieczenia. I tu zaczyna się rola systemu alarmowego zainstalowanego w obiekcie. Po pierwsze system, a w szczególności sygnalizator zewnętrzny, dosyć skutecznie odstrasza włamywaczy. Po drugie, jeśli już intruz wtargnie do chronionego alarmem domu, to niezwłocznie uruchomi sygnalizację alarmową. W konsekwencji włamywacz będzie miał ledwie czas, aby uciec w strachu, zanim przyjedzie ochrona, właściciel lub policja. Płynie stąd prosty wniosek – SSWN to dodatkowe, ale bardzo ważne i skuteczne zabezpieczenie obiektu.

Włamania zdarzają się nie tylko do domów jedno- czy wielorodzinnych. Dlatego wszystko, co tu napisaliśmy dotyczy również mieszkań w blokach, domków na działkach, piwnic, garaży itp., ale także biur, sklepów, warsztatów, magazynów i całej gamy siedzib małych i dużych przedsiębiorstw.

Współczesne systemy alarmowe oprócz podstawowych funkcji spełniają także szereg innych zadań. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu stwarzają możliwość automatycznego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy innymi urządzeniami elektrycznymi. Samoczynnie kontrolują pracę urządzeń domowych i pozwalają na sterowanie tymi urządzeniami przez telefon lub Internet z dowolnego miejsca na świecie. Często stanowią element tzw. inteligentnego budynku, zapewniając użytkownikom komfort i poczucie realnego bezpieczeństwa.

Jeżeli już na tym etapie nie jesteś w stanie samodzielnie poprowadzić inwestycji – nie zwlekaj i skontaktuj się z naszymi konsultantami.

No Comments

Post A Comment